FASCIA DISZTORZIÓS MODELL SZERINTI KEZELÉS
HA MOZGÁSSZERVI PANASZOKKAL KÜZDESZ, ÉS HATÉKONY, GYORS ÉS BIZTONSÁGOS MEGOLDÁST KERESEL, AKKOR AZ FDM KEZELÉST ÉRDEMES KIPRÓBÁLNOD!
A gyógyulás kulcsa a testedben
A fascia disztorziós modell (FDM) egy manuálterápiás módszer, amely a fasciákban, azaz a kötőszövetekben létrejövő elváltozásokat célozza meg.
A fasciák egy összefüggő hálózatot alkotnak, amely beborítja és összeköti a test összes szervét, izmát, csontjait és inait.
A fasciák fontos szerepet játszanak a mozgásban, a stabilitásban és a fájdalomérzésben.
Az FDM szerint a fasciákban kialakuló elváltozások, azaz disztorziók számos mozgásszervi panaszhoz vezethetnek, beleértve a fájdalmat, a merevséget, a mozgásbeszűkülést és a zsibbadást. A disztorziók kialakulásának oka lehet trauma, helytelen testtartás, ismétlődő káros mozdulatok vagy túlterhelés.
Az FDM kezelés során a páciens fájdalomgesztikulációit figyelve azonosítjuk a disztorzió típusát, majd ennek megfelelő technikákat alkalmazunk, amelyekkel segítjük a fasciák helyreállítását.
Az FDM kezelés hatékonysága számos kutatás által bizonyított. A kezelés segíthet a következő problémák enyhítésében vagy megszüntetésében:
Mozgásszervi fájdalom, beleértve a hátfájást, a derékfájást, a térdfájást, a nyaki fájdalmat és a vállfájást
Mozgásbeszűkülés
Zsibbadás
Ízületi merevség
Helytelen testtartás
Az FDM kezelést a következő problémákkal küzdőknek ajánljuk:
Mozgásszervi fájdalomban szenvedőknek
Mozgásbeszűküléssel küzdőknek
Atipikus zsibbadásos tünetek észlelésekor
Ízületi merevséggel küzdőknek
Helytelen testtartás esetén
Az FDM-et gyakran egyéb módszerekkel együttesen alkalmazzuk, így elérve a lehető legjobb eredményeket egy komplex terápiával.